توجه داشته باشید! بسیاری از موارد هوشمند سازی ویلا در این محتوا ذکر نشده و این محتوا صرفا جهت آشنایی کلی با هوشمندسازی دارد. برای هوشمند سازی ساختمان یا ویلای شخصی نیاز به مراجعه حضوری و آشنایی کامل با دستگاه ها میباشد.

23 985 23  0912

45 910 910 021

اگر زندگی انسان را از چندین هزار سال پیش تاکنون مورد بررسی قرار دهیم به یک نکته مشترک می‌رسیم. انسان همواره به دنبال راحت کردن مشکلات و بهبود کیفیت زندگی بوده است. همین عامل باعث شده است تا تکنولوژی با سرعت و شتاب بسیاری در حال رشد باشد و هر روز بیشتر از دیروز به انسان خدمت کند.

هوشمند سازی ویلایی

یکی از نمونه‌های بارز پیشرفت تکنولوژی پدید آمدن امکان هوشمند سازی ساختمان است. در این مقاله سعی داریم به طور تخصصی در رابطه با هوشمند سازی ویلاها و انواع پکیج هوشمند سازی ویلا صحبت کنیم.

اگر تا چندین سال پیش کسی ادعا می‌کرد که روزی ممکن است انسان این توانایی را پیدا کند که از راه دور و با فشردن یک دکمه بتواند تجهیزات مورد استفاده در محیط کار یا محیط زندگی خود را کنترل کند یک رویا دست نیافتنی تلقی می‌شد. اما امروزه این رویا به واقعیت پیوسته و هر روز بیشتر از روزهای قبل مورد توجه قرار می‌گیرد.

هوشمند سازی ویلا
هوشمند سازی ویلا

تا چندین سال پیش اگر خانه‌ای از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان بهره می‌برد؛ بیشتر مورد توجه قرار می‌گرفت. چرا که بهره برداری از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به عنوان یک ویژگی مثبت در نظر گرفته می‌شد. اما امروزه دیگر اینگونه نیست. رفته رفته بشر با تاثیر تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در ارتقا کیفیت زندگی انسان آشنا شد. و استفاده از این تجهیزات را به یک امر ضروری در هنگام ساخت خانه‌های نوساز تبدیل کرد. به گونه‌ای که امروزه تمامی خانه‌های که به تازگی ساخته می‌شوند از تجهیزات هوشمند. سازی ساختمانی بهره برده‌اند.

خوشبختانه از این پکیج‌های هوشمند سازی در ویلاها هم استفاده می‌شود. تا بیشتر در هنگام سکونت در ویلاها نیز بتواند زندگی رویایی را تجربه کند.

 

پکیج‌های هوشمند سازی ویلا

پکیج‌های زیادی برای هوشمند. سازی ویلاها مورد استفاده قرار می‌گیرد که نام بردن تک تک آن‌ها نیازمند در دست داشتن زمانی بسیار است. بنابراین به ناچار تنها برخی از مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین پکیج‌های هوشمند سازی ویلایی را به شما معرفی خواهیم کرد. این پکیج‌ها عبارتند از:

 

کنترل لوازم خانگی با استفاده از تاچ پنل‌ها

تاچ پنل‌ها را می‌توان از جمله لوازم هوشمند سازی دانست که هم در خانه‌های بزرگ و هم در ویلاها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وظیفه تاچ پنل‌ها این است که امکان مدیریت کردن و کنترل کردن لوازم مورد استفاده در خانه بزرگ یا ویلا را از راه دور امکان پذیر می‌کند.

از آنجایی که ویلاها نسبت به خانه‌های معمولی دارای متراژ بالاتری هستند؛ توصیه می‌کنیم که حتما از تاچ پنل‌ها برای هوشمند سازی بهره ببرید.

 

ایجاد امنیت با قفل‌های هوشمند

بدون شک ویلا شما پر است از لوازمی که برای خرید هر کدام از آن‌ها میلیون‌ها تومان هزینه شده است. بنابراین طبیعی است که حفظ امنیت ویلا از اهمیت بالایی برخوردار باشد. چرا که ورود افراد غریبه به این مکان می‌تواند موجب تاراج مال و اموال شما شود.

دستگیره هوشمند
دستگیره هوشمند، زندگی هوشمند پارسی

بهترین راهکار برای حفظ امنیت در چنین شرایطی استفاده از قفل‌های هوشمند است. این قفل‌ها با قفل‌های معمولی کاملا فرق دارد. ملاک سنجش و شناسایی افراد در قفل‌های هوشمند اثر انگشت می‌باشد. شما می‌توانید این قفل‌ها را به گونه‌ای تنظیم کنید که اثر انگشت افراد مورد اعتماد شما را شناسایی کرده و به آن‌ها اجازه ورود داده شود.

ناگفته نماند استفاده از قفل‌های هوشمند امکان مدیریت و باز بسته بودن درها را حتی از کیلومترها دورتر برای شما با بهره بردن از یک تلفن همراه یا ریموت هوشمند فراهم خواهد کرد.

 

آیفون تصویری هوشمند

از دیگر تجهیزات هوشمند سازی ویلایی می‌توان به آیفون تصویری هوشمند اشاره کرد. این آیفون‌ها به صاحبان ویلاها این امکان را خواهند داد تا تنها با استفاده از یک تلفن همراه بتوانند در هر کجا دنیا که باشند با کسانی که دکمه آیفون تصویری آن‌ها را به فشار در می‌آورند؛ ارتباط کلامی و تماسی برقرار کنند.

می‌توان گفت آیفون‌های تصویری هوشمند نیز همچون قفل‌های هوشمند. تاثیر بسیار زیادی در حفظ امنیت ویلا شما خواهد داشت.

 

کلید پریزهای هوشمند

از آنجایی که متراژ ویلاها معمولا بسیار زیاد است ممکن است خاموش و روشن کردن پریزهای معمولی کمی آزار دهنده باشد. اما نگران نباشید چرا که با استفاده از کلید پریزهای هوشمند نه تنها امکان خرابی پریزها به طور قابل توجه کاهش می‌یابد؛ بلکه امکان کنترل این پریزها از راه دور و تنها با یک تلفن هوشمند فراهم است.

 

پکیج‌های سرمایشی و گرمایشی هوشمند سازی شده

اگر قصد هوشمند سازی تجهیزات ویلا خود را دارید؛ یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی که پیشنهاد می‌شود استفاده کنید؛ پکیج‌های سرمایشی و گرمایشی است. این پکیج‌ها به شما امکان تنظیمات از راه دور را خواهد داد. بنابراین خیالتان راحت است که قبل از ورود به ویلا می‌توانید از راه دور دما دلخواه را برقرار کنید.

به تازگی از این پکیج‌ها در خانه‌های مدرن نیز استفاده می‌شود.

 

رسیدگی به گیاهان با سیستم آبیاری هوشمند

حضور موقت افراد در ویلاها گاها باعث می‌شود تا به میزان کافی به گل و گیاهان رسیدگی نشود. این موضوع در دراز مدت می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری به گیاهان وارد کند.

با استفاده از سیستم آبیاری هوشمند می‌توان این مشکل را کاملا حل کرد. شما می‌توانید برنامه آبیاری مدنظر خود را به این سیستم هوشمند دهید تا در زمان و مکان مناسب آبیاری صورت گرفته و گیاهان شاداب بمانند.

اگر خواهان دارا بودن یک خانه باغ یا ویلا سرسبز هستید اما زمان کافی برای رسیدگی به گل و گیاهان را ندارید با استفاده از سیستم آبیاری هوشمند دیگر جایی برای نگرانی باقی نمی‌ماند.

 

ربات‌های هوشمند برای تمیز سازی

هیچ کس دوست ندارد ایام تعطیلاتی را که در ویلا سپری می‌کند؛ مشغول تمیز کردن ویلا باشد. از سوی دیگر تمیز کردن ویلاها به دلیل مساحت زیاد آن‌ها بسیار دشوار است.

خوشبختانه تکنولوژی در این زمینه نیز یاری گر بوده است. اختراع  جارو ربات‌های هوشمندی که بنا بر تنظیمات شما محیط را از آلودگی‌ها خالی می‌کنند؛ خیال شما را از بابت تمیز سازی ویلا راحت خواهند کرد.

 

تنظیم دما به وسیله ترموستات هوشمند

عدم حضور دائمی شما در ویلا باعث می‌شود تا بی‌توجه‌ای به تغییرات دمایی بتواند آسیب‌های جبران ناپذیری به وسایل موجود در ویلا و به خصوص لوله کشی‌ها وارد کند. اما همیشه یک راه برای کنترل و پیشگیری از آسیب‌های احتمالی وجود دارد. شما با استفاده از ترموستات‌های هوشمند می‌توانید اقدامات لازم را در هنگام تغییرات آب و هوایی از راه دور در پیش گرفته و مانع از آسیب دیدگی‌های ناشی از سرما یا گرما شدید؛ شوید.

 

اسپیکرهای هوشمند

برخی از دوستان به اشتباه تصور می‌کنند که اسپیکرهای هوشمند تنها به منظور پخش موسیقی در ویلاها مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما اینگونه نیست. استفاده از این وسایل هوشمند سازی کاربردهای بسیار بیشتری دارند. شما با استفاده از آن‌ها به راحتی می‌توانید با استفاده از صوت دیگر تجهیزات هوشمند سازی ویلایی را کنترل کنید.

دستور العمل‌های لازم برای راه اندازی بخش‌های مختلف ویلا را به صورت صوتی می‌توانید اجرا کنید.

 

استفاده از سیستم‌های اضطراری هوشمند برای مراقبت از اعضا ناتوان و کم توان

با راه اندازی سیستم اضطراری هوشمند. این امکان فراهم است تا در صورت رخ دادن مشکل برای اعضا کم توان و ناتوان ویلا همچون سالمندان، کودکان و نوزادان اعلانی در جهت اطلاع شما بر روی تلفن همراهتان خودش را نشان دهد.

در برخی مواقع نیز سیستم‌های اضطراری هوشمند با کمک گرفتن از اسپیکرها شما را با کمک صوت از اتفاقات رخ داده برای سایر اعضا مطلع می‌کنند.

 

ساخت فضایی رمانتیک با استفاده از پرده‌های هوشمند

پرده‌های هوشمند، پرده‌هایی زیبا و خارق العاده هستند که می‌توانند نقش بسیاری در رمانتیک سازی فضا داشته باشند.

شما با استفاده از این پرده‌ها می‌توانید میزان عبور و خروج نور در ساعت‌های دلخواه خود را تنظیم و برنامه ریزی کنید.

حال که صحبت از پرده‌های هوشمند شد خوب است کمی نیز در رابطه با شیشه‌های هوشمند صحبت کنیم. شما می‌توانید با کمک گرفتن از این پرده‌ها و شیشه‌ها به صورت ترکیبی رمانتیک بودن فضا را چندین برابر کنید.

ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که شیشه‌هایی هوشمند چه تفاوتی با شیشه‌های معمولی دارند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شیشه‌های هوشمند امکان مات سازی و روشن سازی را برای شما فراهم خواهند کرد.

 

سنسورهای هوشمند ایمنی ویلا

سنسورهای هوشمند ایمنی خود چندین وسیله هوشمند سازی را در خود جای می‌دهد. این سنسورها نقش بسیار زیادی در افزایش ایمنی ساختمان و همچنین جلوگیری از آسیب‌های ناشی از آتش سوزی دارد.

از مهم‌ترین سنسورهای هوشمند سازی ایمنی می‌توان به سنسورهای گازی، سنسورهای آبی و سنسورهای دودی و دمایی اشاره کرد.

وجود هر یک از این عوامل حساس در محیط باعث می‌شود تا سنسورها فعالیت خود را آغاز کرده و افراد را از خطر احتمالی آگاه سازند.

 

استفاده از هاب برای مدیریت بهتر

در آخر شما باید بتوانید تمامی تجهیزات هوشمند. سازی ویلایی را مدیریت کنید. بهتر است بگوییم مدیریت تجهیزات هوشمند سازی ویلایی از نصب و راه اندازی این پکیج‌ها با اهمیت‌تر است. خوشبختانه تکنولوژی به این مورد نیز توجه کافی داشته است.

با استفاده از هاب این امکان برای شما فراهم می‌شود تا با استفاده از تلفن همراهتان حتی از فرسنگ‌ها دورتر توانایی کنترل و مدیریت تجهیزات هوشمند. سازی ساختمان را داشته باشید.

یادتان باشد شما قرار است با استفاده از این تجهیزات زندگی راحت‌تر و رفاهی بیشتر را تجربه کنید. بنابراین اجازه ندهید مدیریت و کنترل این تجهیزات خود برایتان یک چالش جدید دیگر محسوب گردد.